ГОРЕЩО
СТЪЖНИ МУ СЕ! "Възраждане" поискаха оставката на самозабравилия се доносник Мирчев, готови са да осигурят адвокат на разносвача
ПЪРВО В ПИК: Пускат доставчика от екшъна с Мирчев срещу 1000 евро гаранция
ПОЗОР! Звънял ли е Иво Мирчев-Оземпика на вътрешния министър да арестува доставчика на пици?
Вечно дерби с двойна цена - чест за Левски, Европа за ЦСКА
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Хлад, порои и гръмотевици удрят България, лятото още го няма (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Над 90 000 души са загинали през 2014 година по време на бойните действия на териториите на Ирак и Сирия, показват публикувани в четвъртък официални данни на властите и преброявания на правозащитни организации, предаде Интерфакс, пише "Фокус". В Сирия, по данни на Сирийската обсерватория за човешки права, 2014 година е била най-смъртоносната година от началото на сирийския конфликт с над 76 хиляди жертви.
Според организацията, през изминалата година в конфликта са убити 17790 мирни граждани, 3501 от които са деца.
препоръчано
В Ирак, по информация на властите, 15 000 души са загинали и над 22 000 са били ранени през 2014 г., което е най-лошия показател от 2007 г. насам.


