BG EN

Най-тежкият българин иска евтаназия

ЧАС ПИК

Най-тежкият българин иска евтаназия

15211
на 13.03.2014
Най-тежкият българин иска евтаназия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Болниците отказват да лекуват 270-килогамовия Иван от Стражица.

препоръчано

В жив труп се е превърнал най-тежкият мъж в България – Иван от Стражица. Теглото му е цели 270 кг и въпреки че има сериозни здравословни проблеми, никоя болница не иска да го приеме за лечение. Аргументът е, че няма легло, което да издържи тежестта му.

Човекът е потънал в заеми заради скъпите си лекарства и живее в неспирна болка. Почти напълно е обездвижен и няма никакви средства за лечението си.

"Жив труп съм", сподели с отчаяние Иван в предаването "Дневен ред". Мъжът допълва, че държавата напълно се е отказала да му помогне. В същото време, болниците не желаят да му дадат документ за отказ от лечение, който е задължителното условие да го приемат здравни заведения в чужбина.

"Ако има начин, ще се самоубия, обаче съм вярващ и не мога", казва през сълзи Иван. Ако у нас одобрят евтаназията, аз ще съм първият, категоричен е страдащият мъж.

Мечтите на най-тежкия българин звучат съвсем просто – да бъде здрав и да може да се труди като нормален човек. Ад – това е думата, с която определя живота си Иван.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 120
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК