0
10.08.2018
0
8319

Българката Мирела Демирева спечели сребърен медал в скока на височина на европейското първенство по лека атлетика в Берлин, предаде БТА.

Мирела Демирева завърши четвърта на високия скок на Диамантената лига в Париж

Мирела Демирева завърши на четвърта позиция на висок скок...

на 01.07.2018

Българката беше в критична ситуация и можеше да остане пета, но преодолявайки 2 метра от третия опит грабна среброто.

Демирева се класира за финала на високия скок на Европейското първенство по лека атлетика в, след като с лекота преодоля квалификацията в дисциплината в сряда.

Сребърната медалистка от Олимпиадата в Рио де Жанейро започна от 1.86 метра, които скочи от първия път, след което нямаше проблем и с 1.90 м. Това бе достатъчно, за да намери българката място на финала.