BG EN

На 15 ноември става ясно дали делото срещу Бобокови ще тръгне по същество

Темида

На 15 ноември става ясно дали делото срещу Бобокови ще тръгне по същество

11231
на 03.11.2022
На 15 ноември става ясно дали делото срещу Бобокови ще тръгне по същество
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 15 ноември ще стане ясно ще тръгне ли по същество процесът срещу бизнесмените Атанас и Пламен Бобокови, бившия заместник-министър на околната среда Красимир Живков и още трима други души, подсъдими за внос и преработка на опасни отпадъци, престъпления по служба и данъчни престъпления.

препоръчано

Това е второ разпоредително заседание по делото, след като през декември 2021 г. спецсъдът върна на прокуратурата обвинителния акт за отстраняване на съществени процесуални нарушения. След като специализираното правосъдие беше закрито, делото беше пратено по компетентност на Софийския градски съд.

Според защитниците на подсъдимите, процесуалните нарушения все още не са отстранени и това пречи на ефективна защита на клиентите им. Четиримата представители на държавното обвинение настояха съдът да даде ход по същество на съдебното следствие.

Разследването срещу братята Бобокови и останалите подсъдими започна през  май 2020 година. По делото са разпитани над 200 свидетели и 28 вещи лица, отбелязва БНР.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 53
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК