ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
“6 септември е дългогодишен празник на района. Избран е за такъв още преди тази дата да бъде обявена за национален празник на България, и ние спазваме тази традиция”, казва кметът на район “Овча купел” Ангел Стефанов.
Това ще бъде 32-ят празник и ще се проведе в парка на кв. “Овча купел” в старата част от 16.30 ч. “Подготвили сме разнообразна програма, която включва деца от читалищата, които се занимават с музика и сценични изкуства. Поканили сме като изпълнители група “Хоризонт”, Милена Славова, Васил Пиргов и др.”, казва районният кмет.
Едно от нещата, които от доста време подготвят в район “Овча купел” и което ще бъде обявено по време на празника, е че се подготвя конкурс за изработване на герб на района.
“Овча купел е много разнороден район, с много различни лица, и няма един символ или знак, който всички заедно да асоциират с името на района. Затова решихме да пуснем този конкурс с възможно най-широко участие, за да се изработи герб, който да бъде символ и да обединява всички различни лица на района”, допълва Ангел Стефанов.


