НЕЧУВАНА ГАВРА: Говорителката на Костов адвокатства на изверг, уриниращ върху българското знаме - ругателят къса некролог на магистрат, който го разследва

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Нечувана гавра с паметта на български магистрат стана повод за поредната шокираща акция в соросоидните медии от кръга на подсъдими олигарх Иво Прокопиев. Те ползват всеки повод да скочат срещу прокуратурата, чиито клиент е босът им, пък бил той и човешката смърт.
Соросоидният "Медиапул", който е собственост на приближената на Прокопиев и говорителка на Иван Костов Стояна Георгиева, достигна позорно дъно в изпълнение на тази поръчка.
В обидна за България и долнопробна статия от бутиковото сайтче бранят ругател, който уринира върху българското знаме!
Става дума за човек на име Михаил Михайлов, за който първо ПИК преди година съобщи, се изгаври гнусно с българското знаме и пусна клип в интернет. На него се е снимал как стои пред Съдебната палата в София с флага в ръце. След това пали знамето, хвърля го на земята и уринира върху него. Цялото деяние, което по българските закони е престъпление, бе качено в сайта за видеосподеляне Ютюб, но скоро след публикацията ни бе изтрито.
“Надявам се чужди войски, без значение дали руски или османски, да дойдат и да изринат тази паплач!”, пише Михайлов, който заявява по адрес на българското знаме "Да е*а и парцал, да е*а."
Тогава агенция ПИК призова прокуратура да се самосезира по случая и Михаил Михайлов да получи наказание за гнусната гавра с българското знаме. Властите веднага се задействаха и той бе осъден по реда на НПК на година и 10 месеца затвор, отложени в условна присъда с 4-годишен изпитателен срок.
Преди дни обаче въпросният маргинал отново е проявил тежко вандалство и, оставен на свобода, е нахлул в Съдебната палата, където скъсал некролог на следователя, който е работил по разследването срещу него за поругаване на флага. Магистратът на име Йордан Костадинов е починал наскоро и вандалът Михайлов побързал да поругае и неговата памет.
За нахлуването и противообществената проява той е бил арестуван и е започнало досъдебно производство за хулиганство, като той е обвиняем. Ако бъде осъден по това деяние, ще трябва да излежи и предишната си присъда, тъй като е нарушил изпитателния срок.
Михайлов ще получи правосъдието, което заслужава човек като него, но по-скандалното е, че се намират "медии", които да бранят подобен елемент.
Отцеругателят си е намерил адвокатка в лицето на Стояна Георгиева и хората й, които пламенно му правят компания в родоотстъпната кауза от години, плюейки срещу България по всеки възможен повод срещу сочни чужди грантове.
Да защитават човек, пикаещ върху българското знаме за тях явно е достойно и се възмущават, че последният е арестуван. Изобщо не са потресени, че въпросното лице не само проявява нова вандалщина, но отново поругава държава в лицето на магистрата, отдал живота си в служба на родината.
В безумната си битка срещу правосъдието, качило на подсъдимата скамейка благодетеля им Прокопиев, Георгиева и сие стигат до истерични крайности. При това без свян и срам и стават съучастници на човек, който пали и пикае върху националния флаг.
Проявата на "Медиапул" е потресла и магистратите и те бранят паметта на колегата си в декларация, от която става ясно и какви са мотивите за присъдата и ареста на скандалния ругател:
"На 19 август т.г. в статия под заглавие “Прокуратурата вече хвърля в ареста за драскане върху некролог” се твърди, че “подходът на прокуратурата по този казус показва сериозен обрат в собствената ѝ практика”.
От името на прокурорите, следователите и съдебните служители на Апелативна специализирана прокуратура, Специализирана прокуратура и Следствения отдел към нея изразяваме несъгласие с подобна манипулативна информация, изнесена в публичното пространство, дори и само защото касаe различни казуси, които нямат нищо общо по между си.
Изключително грозно е да се използва паметта на колегата следовател Йордан Костадинов, за който се гордеем, че бе част от колектива на Специализирана прокуратура, както и наш приятел, само и единствено за да бъде компрометирана прокуратурата.
Почитта към мъртвите не следва въобще да е предмет на ирония, дори журналистическа. Поругаването на паметта на хората с подобен тип прояви във всяка цивилизована държава се нарича вандалски акт.
Считаме, че публикуваната статия представлява подигравка с паметта на един достоен български следовател от страна на хора, имащи претенции за морален стожер на обществото, като отговорността за това оставяме на тяхната съвест, а също така и на преценката на българските граждани и общество", пишат магистратите в позицията си.