ГОРЕЩО
Ивелин Михайлов отрича, че "Исторически парк" хлопва кепенци: Атакуват ни, защото разкрихме как "Капитал" участва в проекта "Баба Алино"
Ще се случат ли ТЕЗИ ДВЕ ритуални самоубийства на президентските избори
Диана Русинова за адската катастрофа на "Тракия": Убихме две деца и трима възрастни за по-малко от час заради некомпетентност, безхаберие и популизъм
БРУТАЛНИ СХЕМИ! Ивелин Михайлов вкарал милионите на инвеститорите през банкомат в своя сметка?
ТРАГЕДИЯ! 10-годишно момиче се е удавило в басейна на хотел в Ахелой
Властта пускала жандармерията да им пази репресивния апарат
"За първи път от 23 г. в България имаме мишоци и страхопъзльовци за управляващи. Толкова се уплашиха, че не посмяха да застанат лице в лице с протестиращите. А изпратиха жандармерията и полицията да им пази репресивния апарат." Това каза преди минути пред ПИК специалистът по национална сигурност и бивш депутат Николай Слатински. Изключително погрешна и неверна била аналогията на сегашната ситуация в страната с времето, когато падна правителството на Жан Виденов. Защото тогавашният вътрешен министър Николай Добрев имал доблестта да излезе пред хората и да говори с тях. "Страхливият човек може да използва всички сили за репресии. И точно това става сега. Всеки протест има своите ексцесии. Но има хиляди начини да се справиш с вандалите, както сега ги наричат. Със сигурност обаче не е боят, както видяхме снощи, че стана пред парламента", коментира Николай Слатински. Жандармерията и полицията действали така агресивно, защото професионализмът в системата паднал рязко. "На отговорни постове бяха назначени хора без никакви качества и без необходимото образование. И сега обикновените служители не знаят кого трябва да пазят - държавата и държавността или властта", поясни Николай Слатиски. Властта злоупотребявала с полицията и жандармерията в момента. "Едно е да се къпеш в народната любов, но може и да се удавиш в нея. Оправдавам управляващите, че са немощни. Но не мога да ги оправдая, че са страхливци", уточни Слатински. В момента нямало заплаха за националната сигурност, според Слатински. Сега се случвало за първи път уникално събитие в България - народът протестира не срещу една партия , а срещу "политическата система, която срина страната."препоръчано


