BG EN

НОВО 20: Ваксината на "АстраЗенека" е по-ефективна след тримесечно разделяне между двете дози

Европа

НОВО 20: Ваксината на "АстраЗенека" е по-ефективна след тримесечно разделяне между двете дози

9649
на 19.02.2021
НОВО 20: Ваксината на АстраЗенека е по-ефективна след тримесечно разделяне между двете дози
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ваксината срещу Covid-19 на компанията "АстраЗенека" (AstraZeneca) и Оксфордския университет е по-ефективна след тримесечно разделяне между поставянето на двете дози, показа проучване на Университета Оксфорд, публикувано в петък в медицинското издание The Lancet.

препоръчано

Изследването установява, че ефикасността на ваксината на "АстраЗенека" е 55%, ако втората доза бъде поставена шест седмици след първата и нараства до 81%, ако втората доза е инжектирана след 12 седмици. 

Проучването в The Lancet подкрепя препоръките на Великобритания и СЗО за по-дълги интервали между двете ваксинационни дози.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК