BG EN

НОВО 20! Изобретиха нов смъртоносен вирус - разпространява се от насекоми

ГОРЕЩО
Европа

НОВО 20! Изобретиха нов смъртоносен вирус - разпространява се от насекоми

133806
на 13.08.2024
НОВО 20! Изобретиха нов смъртоносен вирус - разпространява се от насекоми
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Вирусът Оропуче, т.нар. "вирус на ленивеца“, се разпространява все повече в Европа. Той вече взе 19 жертви досега и експертите предупреждават: "Трябва да се тревожим - защото може да стане неудържимо.“

препоръчано

За първи път в Европа се съобщава за инвалидизиращ вирус, произхождащ от ленивци и разпространяван чрез ухапвания от насекоми, включително мушици и комари.

Дванадесет души са заразени от него в Испания, петима в Италия и двама в Германия. Няма ваксина за болестта, която произлиза от трипръстите ленивци, нечовекоподобните примати и птиците.

Експертите казват, че инфекцията идва от същото семейство болести като вирусите Зика и денга, които са потенциално смъртоносни. Сред симптомите се включват главоболие, гадене, повръщане и болки в мускулите и ставите, предава NOVA.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 4 май - ето какви изненади на зодиите е подготвила Съдбата САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 4 май - ето какви изненади на зодиите е подготвила Съдбата
ПИК TV x
Петър Кичашки пред ПИК TV: Вот на недоверие от ПП-ДБ след положителен доклад на ЕК, ще е като на свинче звънче Петър Кичашки пред ПИК TV: Вот на недоверие от ПП-ДБ след положителен доклад на ЕК, ще е като на свинче звънче
ново
Днес: 59
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК