BG EN

Ню Йорк Таймс: Американската атака срещу Сирия сближи Кремъл и Асад

Близък изток

Ню Йорк Таймс: Американската атака срещу Сирия сближи Кремъл и Асад

19989
на 08.04.2017
Ню Йорк Таймс: Американската атака срещу Сирия сближи Кремъл и Асад
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ако преди Русия се опитваше да поддържа нещо като дистанция със сирийския президент Башар Асад, то след американската ракетна атака Москва се втурна да го защитава, пише The New York Times, цитиран от "Фокус". Нападението сближи Русия и сирийския автократ повече от всякога. 
САЩ осъдиха Асад за химическата атака срещу собствените му граждани и заявиха, че Русия е частично отговорна за случилото се, имайки предвид нейното обещание от 2013 г. Дамаск да унищожи всички химически оръжия. Въпреки това Кремъл продължи да отрича, че Сирия има подобни възможности. 
Защитавайки Асад и осъждайки САЩ за „агресията“, руският президент Владимир Путин изглежда се отказа от идеята, че може някак да си сътрудничи с администрацията на Доналд Тръмп за приключване на конфликта по условията на Москва. 
Изглежда солидарността с Дамаск ще причини проблеми на Русия в дългосрочен план, смятат анализатори. Путин обаче едва ли ще бъде убеден в това да се отдалечи от сирийския лидер.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Веселин Киров пред ПИК TV: Ако режимът в Иран колабира, към Европа могат да тръгнат до 10 милиона бежанци (ВИДЕО) Веселин Киров пред ПИК TV: Ако режимът в Иран колабира, към Европа могат да тръгнат до 10 милиона бежанци (ВИДЕО)
ново
Днес: 125
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК