ГОРЕЩО
ПЪРВИТЕ АНАЛИЗИ ВЕЧЕ СА ФАКТ: Вижте кои са районите, в които ГЕРБ губи най-много и най-малко на изборите (СНИМКИ)
ГОЛЯМОТО ПРЕНАРЕЖДАНЕ! Край на стария ред: Радев обърна парламента с хастара наопаки - ето кой къде ще седи сред новите 240 (СКИЦА)
Рожденикът черпи: inbet отбелязва своя четвърти рожден ден
НОВ ТРУС В ППДБ! Денков анонсира кандидатурата на Гюров за президент зад гърба на "Демократична България" и намекна за разцепление на парламентарната група
ЩЕ СЕ ПОВТОРИ ЛИ ИСТОРИЯТА: Какво предстои по Конституция след изборите?
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Мощно земетресение удари бреговете на Нова Зеландия. Трусът е бил с магнитут 7,3 по Рихтер. Издадено е предупреждение за възможност от цунами, съобщава „Дейли мейл”.
препоръчано
Земетресението е регистрирано на дълбочина от 10 километра и е станало малко преди 2:30 часа новозеландско време. Епицентърът е бил на 177 километра от Гизбърн.
Свидетелите описват, че са усетили „много дълго, люлеещо се разтърсване“, а къщите са издавали пукащи звуци при люлеенето, което според някои е продължило около минута.
Вълни на цунами са възможни в рамките на 289 километра от епицентъра на земетресението, съобщиха от Тихоокеанският център за предупреждение за цунами.
свързани новини
ТРЕВОГА: Риск от цунами в Нова Зеландия, властите с призив към хората
13761
на 10.02.2021
Два влака се сблъскаха край Джакарта в Индонезия
3663
преди 58 минути
Ким Чен-ун: Северна Корея ще продължи изцяло да подкрепя политиката на Русия
5538
преди 10 часа
Китай е недоволен от санкциите на ЕС срещу Русия и обещава ответни мерки
15498
преди 20 часа
Китай се ядоса на ЕС заради санкционирани фирми
9087
на 26.04.2026


