ГОРЕЩО
ОБРАТ В РАЗСЛЕДВАНЕТО за смъртта на Малък Тошко - още нищят дали е...
Голямата измислица на "Маркет линкс"
Развитие по случая „Петрохан – Околчица“: ПОД ЗОРКОТО ОКО НА ПОЛИЦИЯТА наследниците на загиналите влизат във владение на имота
НОВА СТРАТЕГИЯ! Кандев замазва скандала с разкритията на Картофа - прави си пиар на гърба на драмата с Наталия
Представителите на ДПС на форума СРАС проведоха редица важни разговори (СНИМКИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Нарастват случаите на ухапани от кърлежи хора и животни в Добричко, алармират медици от града.
От началото на годината регистрираните от здравната инспекция в Добрич случаи на ухапани хора от кърлежи са 41, което е два пъти повече за същия период от предходната година. Най-много са на територията на община Генерал Тошево.
Една от причините за увеличения брой, според директора на Инспекцията в Добрич д-р Светла Ангелова, са външните условия.
Завишения на ухапаните има и заради сроковете за обработка на тревните площи, тъй като в някои от общините в областта дезакаризацията е започнала по-късно, отбелязва БНР.
препоръчано
свързани новини
„Ферми” за кърлежи се появиха в Пловдив (СНМИКИ)
21091
на 13.05.2018
Бум на кърлежи, вадят по 20 гадини на ден в "Пирогов"
42390
на 07.05.2018


