BG EN

Орешарски: Чобанов не е виновен за нередностите при финансовите корекции

ЧАС ПИК

Орешарски: Чобанов не е виновен за нередностите при финансовите корекции

5899
на 30.04.2014
Орешарски: Чобанов не е виновен за нередностите при финансовите корекции
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Изнесените правителствени заседания са възможност да видим проблемите на съответните региони, да се срещнем с областните управители, с кметовете, представителите на бизнеса и с обществеността. Това заяви министър-председателят Пламен Орешарски след изнесеното заседание на Министерския съвет в Бургас. Той изтъкна, че се предвижда кабинетът да заседава и в шестте региона за развитие на страната.

препоръчано

Премиерът Орешарски обърна внимание, че днес кабинетът е разгледал поредица от точки, които касаят Бургас. Премиерът даде пример с решението на Комисията за покриване на щетите от бедствия и аварии за ремонт на църквата в Бургас.  „Има вече решение за финансиране на укрепването й. Не бихме могли да си позволим да оставим църквата в това състояние, в което се намира сега", добави премиерът.

На въпрос за финансовите корекции премиерът отбеляза, че управляващите органи и одиторите продължават дискусиите с Европейската комисия. „За допуснатите нередности някой е виновен и това не е министър Чобанов, нито българският данъкоплатец", каза министър-председателят.

Попитан по темата за държавния дълг премиерът Орешарски отбеляза, че е управлявал дълга на държавата в продължение на дълги години „От времето, когато беше 125 % от БВП, за да го доведа до 14 %  през 2009 г. и ГЕРБ да го върне обратно на 18 %", напомни министър-председателят.

След правителственото заседание премиерът се срещна с кметове от областта. Кметът на Бургас Димитър Николов благодари на кабинета за добрите и полезни решения, взети днес от Министерския съвет. „Благодаря за жеста към местната власт. В условията на партньорство се опитваме да решаваме и нашите местни проблеми", каза г-н Николов. Кметът на Камено Стефан Бонев изтъкна, че за първи път е свидетел на изнесено заседание на правителството, при което се акцентира и на разговорите с кметовете.

„Това е много положително", подчерта той. Кметът на Сунгурларе Георги Кенов също изрази признателността си за вниманието на премиера и министрите към региона.

По време на срещата бяха обсъдени теми като развитието на туризма и инфраструктурата в региона, процеса на децентрализация, състоянието на горския сектор, изработването на общи устройствени планове.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Парламентът гласува оставката на кабинета Желязков - НА ЖИВО ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Парламентът гласува оставката на кабинета "Желязков" - НА ЖИВО
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК