BG EN

Осем хулигани в ареста след боя в Пловдив, един духнал в чужбина

Крими

Осем хулигани в ареста след боя в Пловдив, един духнал в чужбина

13470
на 06.09.2019
Осем хулигани в ареста след боя в Пловдив, един духнал в чужбина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Установена е самоличността на всичките футболни хулигани, които потрошиха заведение в Пловдив, съобщи директорът на ОДМВР-Пловдив старши комисар Йордан Рогачев.

препоръчано

Осем от тях са задържани, като 6 от лицата – на територията на 6 РУ в Пловдив, двама – на територията на ОДМВР-Варна. Едно лице е извън пределите на страната и е обявено за общодържавно издирване.

"Неговата самоличност също е установена. Скоро ще бъде задържано и десетото лице“, каза Рогачев.

Повдигнати са обвинения на двама от футболните хулигани по чл. 325 от НК, за хулигански прояви, те са задържани с прокурорска мярка за 72 часа. Единият от двамата е на 35 години, от Пловдив и е криминално проявен, отново за хулигански прояви.

Лицата са установени чрез иззетите записи от камерите, веднага след подаване на сигнала. Девет от лицата са били маскирани. Прецизират се обвиненията и на останалите задържани.

"Засега няма данни те да са били провокирани, за да извършат това деяние“, каза Рогачев. Установено е още, че няма пострадали, а щетите на заведението са за около 300 лева.
„За това обвинение законът предвижда глоби“, каза старши комисар Йордан Рогачев.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 75
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК