BG EN

Откриха огнища на Нюкасълска болест по птиците във Видинско

Региони

Откриха огнища на Нюкасълска болест по птиците във Видинско

12010
на 15.07.2020
Откриха огнища на Нюкасълска болест по птиците във Видинско
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ветеринарните специалисти са констатирали огнища на заболяването Нюкясълска болест по птиците в два животновъдни обекта в село Гюргич, община Ружинци.

препоръчано

Това съобщи д-р Валери Велков, началник на отдел "Здравеопазване на животни" в Областната дирекция по безопасност на храните във Видин, предаде БТА.

Той уточни, че са предприети незабавно мерки за ликвидиране на огнищата. В двата обекта - лично стопанство, са отглеждани общо 117 птици, 102 са починали вследствие на болестта, а останалите са били умъртвени по хуманен начин, информира д-р Велков.

На територията на с. Гюргич са ваксинирани над 900 отглеждани птици, направена е първична дезинфекция на обектите и след 21 дни предстои последващо третиране против заразата. 

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Новият парламент с първо редовно заседание. Изслушва служебния финансов министър за състоянието на държавната хазна, Клисурски се защитава: Адекватно е (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Новият парламент с първо редовно заседание. Изслушва служебния финансов министър за състоянието на държавната хазна, Клисурски се защитава: Адекватно е (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК