BG EN

От родените през XIX век, и все още живи, останаха две жени

ШАРЕН СВЯТ

От родените през XIX век, и все още живи, останаха две жени

8272
на 19.06.2015
От родените през XIX век, и все още живи, останаха две жени
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-възрастният жител на планетата – американката Джералийн Тали – почина в сряда в дома си няколко седмици, след като отпразнува 116 години, съобщиха нейни близки на американски медии. Тя пое тази роля в началото на април като наследи друга американка.

препоръчано

След смъртта й щафетата ще отиде отново при американка, твърди организацията Gerontology Research Group, базирана в Лос Анджелис. Родената на 6 юли 1899 година Сузана Мъсхат Джонс е от този момент най-възрастният жив землянин. Тя е родена в Алабама, но сега живее в щата Ню Йорк.

Рекордът по продължителност на живота, потвърден официално, все още е на Жан Калман (Jeanne Calment). Французойката почина през 1997 година на 122 години и 164 дни.

Тели, която почина в сряда, бе част от ексклузивния клуб от трима души, според лосанджелиската организация, родени през XIX век и все още живи през XXI век. Тели бе чернокожа, сегашната рекордьорка също. Третата е италианка. /БГНЕС 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! ГЕРБ с амбиция да сложи край на политическия пазарлък - предлага въвеждането на нова социална помощ, която да се отпуска за Великден и за Коледа ПИК TV! ГЕРБ с амбиция да сложи край на политическия пазарлък - предлага въвеждането на нова социална помощ, която да се отпуска за Великден и за Коледа
ново
Днес: 35
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК