BG EN

ПИК TV: Поставят новите мрежи върху ската на Е-79 в Кресненското дефиле

ПИК TV

ПИК TV: Поставят новите мрежи върху ската на Е-79 в Кресненското дефиле

2402
на 08.08.2016
ПИК TV: Поставят новите мрежи върху ската на Е-79 в Кресненското дефиле
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Със сваляне на старите мрежи, обрушването на нестабилните камъни и поставяне на новите високо якостни мрежи продължава ремонтът на ската на Е-79 в Кресненското дефиле, предаде БГНЕС.

препоръчано

Както информирахме, ремонтът на опасния скален скат в началото на дефилето при „Османска чешма" започна в петък с рязане на дърветата по периферията му. Днес тримата алпинисти свалиха старите мрежи, отрязаха няколко дървета и събориха с ръце, крака и лост нестабилните камъни в южната част на ската. Фадрома издърпа старите мрежи, много трудно отстрани и два пъна от отрязаните в петък тополи.

На мястото пристигна и кран, който след обяд днес ще качи първите нови мрежи, за да бъдат спуснати и прикрепени към скалите. Трафикът се спира за кратко, създадена е нова организация на движението чрез изместване с една лента встрани от свлачището.

Въпреки красноречивите знаци, указващи отбиване в дясно или ляво в зависимост накъде пътуват, имаше водачи, които навлизаха в насрещната лента. „Кой ви даде книжки бе идиоти”, викаха след отдалечаващите се автомобили-нарушители сигналистите на „Агромах”, регулиращи трафика, който и днес е особено интензивен.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Съдия Дечев се отведе по делото срещу Петков и Божанов. Жандармерия продължава да пази Александър Йоловски и семейството му. Бившият министър пред ПИК: Надявам се на справедливост (СНИМКИ/ВИДЕО) ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! Съдия Дечев се отведе по делото срещу Петков и Божанов. Жандармерия продължава да пази Александър Йоловски и семейството му. Бившият министър пред ПИК: Надявам се на справедливост (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК