BG EN

Подготвя се лидерска среща за Македония във Виена

ЧАС ПИК

Подготвя се лидерска среща за Македония във Виена

5815
на 18.04.2016
Подготвя се лидерска среща за Македония във Виена
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Еврокомисарят на разширяването на ЕС Йоханес Хан има готовност и желание за незабавна среща с основните македонски политически лидери за изход от кризата.
Говорителката на Хан Мая Коциявчич съобщи, че еврокомисарят е в непрекъснат контакт с политическите лидери, с евродепутатите, както и с мисиите на ЕС и САЩ в Скопие за намиране на решение на политическата криза.
От представителството на ЕС в Скопие потвърдиха информацията, че е изпратена покана до македонските лидери за среща във Виена в петък от тримата евродепутати - Ричърд Ховит, Иво Вайгъл и Едуард Кукан. Те са призовали на среща в петък четиримата лидери, които подписаха Споразумението от Пържино - Никола Груевски от ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев от СДСМ, Али Ахмети от ДСИ и Мендух Тачи от ДПА. На тази среща се очаква да присъстват Йоханес Хан, американският посланик в Скопие Джес Бейли, както и посланикът на ЕС в Република Македония Айво Орав. "Все още не е ясно къде и кога ще се проведе срещата", каза още Коциянчич, цитирана от Мета.
Репортерът на БГНЕС припомня, че кризата в Република Македония се изостри след 12-ти април, когато президентът Георге Иванов обяви спиране на всички съдебни процеси и разследвания срещу политиците в страната. Това доведе до нови протести в Скопие. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК