BG EN

Поликлиниките ще помагат на Бърза помощ

Здраве

Поликлиниките ще помагат на Бърза помощ

2381
на 06.06.2014
Поликлиниките ще помагат на Бърза помощ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Болните с температура или друго леко заболяване ще се насочват от Бърза помощ към спешните кабинети в поликлиниките в столицата. Идеята е веднага щом се получи сигнал, пациентът, който не се нуждае от незабавна намеса, да се препрати към най-близкото болнично заведение. По този начин линейките няма да хвърчат напразно и екипите ще се съсредоточат върху неотложните случай.

препоръчано

Здравното министерство чака отговор днес от мобилните оператори за връщането на тел. 150. „Много от държавите са запазили подобен местен номер за спешни повиквания, като тел. 112 също ще работи”, обясни пред БТА зам. здравният министър Бойко Пенков. От Асоциацията на работещите в спешната помощ пък излязоха вчера с декларация, в която спешни медици от страната заявяват, че не са съгласни да бъдат командировани и да обслужват столичните линейки. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета Радев в Министерския съвет (ОБНОВЕНА) ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета "Радев" в Министерския съвет (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК