BG EN

Понта остава „извън игра” един месец заради контузията, моли президентът да му сложи заместник

ЧАС ПИК

Понта остава „извън игра” един месец заради контузията, моли президентът да му сложи заместник

5354
на 21.06.2015
Понта остава „извън игра” един месец заради контузията, моли президентът да му сложи заместник
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Румънският премиер Виктор Понта ще бъде изписан днес от болницата в Истанбул, където претърпя операция на коляното, но все още не може да се върне на работа, съобщава Медиафакс.
Понта съобщи, че турските лекари, които са го оперирали, са решили, че може да бъде изписан, но ще възобнови нормалната си дейност след период от около 28 дни. Той заяви, че ще поиска от президента Клаус Йоханис да повери на вицепремиера Габриел Опра премиерските правомощия за този интервал от време.
Понта не уточни кога се връща от Турция, но близки до премиера източници заявиха, че ще остане в Истанбул още около седмица, през която ще има ежедневни прегледи.
В понеделник Понта замина неочаквано на лечение в Турция, като даде мандат на вицепремиера Габриел Опря да го замества за една седмица. Премиерът беше приет в истанбулската болница Медипол, където му бе направена операция на лявото коляно, след като се контузи по време на баскетболен мач.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК