BG EN

Порошенко: Дано в полунощ в Донбас настъпи примирие, както бе договорено

ЧАС ПИК

Порошенко: Дано в полунощ в Донбас настъпи примирие, както бе договорено

7164
на 14.02.2015
Порошенко: Дано в полунощ в Донбас настъпи примирие, както бе договорено
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Украйна Петро Порошенко изрази надежда, че от полунощ в Донбас ще влезе в сила примирието, което бе съгласувано от лидерите на Украйна, Русия, Германия и Франция в Минск, предаде РИА Новости. В хода на предаване на бойна техника на граничарите в събота украинският президент заяви, че „все още разчита на победата на здравия разум“ и „че стрелбата ще спре от полунощ“. „Остават десет часа“, каза той. Порошенко посочи, че пред Украйна има два варианта – „или врагът ще прекрати огъня и ще започне деескалация, а след това и политическо разрешаване, или конфликтът ще продължи да ескалира“.
По който и сценарий да се развият събитията утре, още много години военната заплаха от изток ще надвисва над Украйна и ще са ни нужни продължителни усилия за укрепване на отбранителната способност на страната“, добави държавният глава.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК ТV! Екшън на жълтите павета - олигарси ли плащат тлъстите сметки на ППДБ за протестите (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 53
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК