ГОРЕЩО
ШОУ В ПИК TV! Бизнесменът Киро щял да слага България отново на картата на света - сигурно е замислил нови съмнителни реклами с Опра Уинфри и Джокович (ВИДЕО)
ТЪНКИ СМЕТКИ: Ето как бившият обитател на "Дондуков“ 2 спъва предсрочните избори
Георги МАРКОВ с ЖЕЛЕЗНИ АРГУМЕНТИ пред ПИК защо Димитър Главчев единствен става за служебен премиер
Кокорчо чертае червени линии - зарече се да не управлява с ГЕРБ и Радев
Отвъд лимита: най-лудите рекорди със ски
ЧАС ПИК
Почина Владимир Багинский, един от откривателите на гравитационните вълни
3098
на 31.03.2016
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Владимир Брагинский – физик-теоритик, професор в Московския държавен университет – е починал в Москва, предава Интерфакс. Брагинский внесе своя голям принос в теорията за гравитацията и неотдавнашното голямо откритие на гравитационните вълни.
препоръчано
Руският учен е автор на над 240 статии и четири монографии в областта на фундаменталната физика и е сред най-цитираните руски учени. Ученият създаде и оглави Московската група за сътрудничество LIGO.
На 11 февруари LIGO обяви откриването на гравитационни вълни, които наричат „откритието на века“. От Московския университет подчертават, че Брагинский има решаващ принос за това откритие.
свързани новини
ЕКА е стъпка по-близо до засичане на гравитационни вълни във Вселената
5775
на 10.09.2015
Севделина Арнаудова: Кирил Петков не е сам автор на арестите ни, не ви ли е срам
17739
преди 39 минути
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Отряд "Кобра" обсади дома на Ицо Папата в Костинброд
29915
преди 2 часа
ТЪНКИ СМЕТКИ: Ето как бившият обитател на "Дондуков“ 2 спъва предсрочните избори
100226
преди 2 часа


