BG EN

Почина дясната ръка на диктатора Пиночет

ЧАС ПИК

Почина дясната ръка на диктатора Пиночет

6017
на 08.08.2015
Почина дясната ръка на диктатора Пиночет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Генерал Мануел Контрерас - бившият шеф на тайната полиция на чилийския диктатор Аугусто Пиночет, е починал вчера на 86-годишна възраст във военна болница в Сантяго, предаде Асошиейтед прес, информира БТА.

препоръчано

Воденият от Пиночет военен преврат в Чили през 1973 година свали от власт социалистическото правителство на президента Салвадор Алиенде. Малко след това Контрерас създава тайна полиция и става втората по власт личност в страната след самия Пиночет, от която мнозина се боят.

Контрерас е военен от кариерата, който участва и в организирането на операция "Кондор" - акция на диктаторските режими в Южна Америка от средата на 70-те години да елиминират дисидентите, потърсили убежище в съседни страни. Контрерас бе сред най-доверените хора на Пиночет, но в последните си години двамата мъже си размениха остри обвинения.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК