ГОРЕЩО
ЗАТРУПВА НИ! Образува се нова снежна покривка, вятър създава условия за виелици и навявания (КАРТИ)
Президентът Йотова с ГОРЕЩИ ПОДРОБНОСТИ за новия служебен премиер, разкри какво си е казала на 4 очи с кандидатите
НА ЧЕТИРИ ОЧИ: Сашо Диков притисна Денков за Лена, Киро и Божанков
Георги Марков с РАЗБИВАЩ коментар за КАСТИНГА при Йотова: Ако се спре на Мария Филипова, тя ще бъде най-красивият премиер в Европа за всички времена. Ще има почивка да я разгледат - истинска икона
СНЕГЪТ НИ ЗАТРУПВА! Вятър донася студ, виелици и навявания, температурите замръзват под нулата (КАРТИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Даниел Мои, най-дълго управлявалият президент на Кения, е починал на 95-годишна възраст сред кратък престой в болница, предаде БТА. Смъртта му бе обявена от президента Ухуру Кениата.
препоръчано
Мои бе начело на страната от 1978 г. до 2002 година. Той бе известен като управник с железен юмрук, който бързо консолидира властта си, след като пое поста от първия президент на страната Джомо Кениата, починал по време на мандата си през 1978 година.
Под властта на Мои бившата британска колония опасно се приближи до това да стане диктатура.
Дългогодишното му управление бе белязано от централизация и корупция, обвиняван бе и в нарушения на човешките права.
Кения с извънредни мерки, за да опази носорозите
7358
на 06.04.2018


