BG EN

Преди атаките над Париж терористите са използвали „еnd-to-end“ шифриране

ЧАС ПИК

Преди атаките над Париж терористите са използвали „еnd-to-end“ шифриране

5526
на 18.11.2015
Преди атаките над Париж терористите са използвали „еnd-to-end“ шифриране
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Терористите, които са били отговорни за терористичните нападения във Франция, са използвали сложно „end-to-end“ шифриране на кореспонденцията помежду си, предаде УНИАН.

препоръчано

Председателят на комисията по разузнаване на Сената на САЩ Ричард Беър заяви, че американските разузнавателни агенции не са успели да прихванат нито едно съобщение между терористите преди атаките в Париж.

Според Беър са били използвани приложения за „еnd-to-end“ шифриране, свободно сваляни от интернет. Този тип шифриране позволява безопасното предаване на информация, даже по открити канали на свръзка, на информация.

Съобщенията се шифрират преди изпращане и могат да се разшифроват едва след получаване и прихващането им е наистина сложно, даже и ако съобщението бъде прихванато. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК