BG EN

Президентът на Турция: Анкара поддържа стабилни връзки със Запада, без да игнорира Изтока

ГОРЕЩО
СВЕТЪТ ДНЕС

Президентът на Турция: Анкара поддържа стабилни връзки със Запада, без да игнорира Изтока

5222
на 22.11.2020
Президентът на Турция: Анкара поддържа стабилни връзки със Запада, без да игнорира Изтока
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Турция Реджеп Ердоган заяви, че Анкара поддържа стабилни отношения със Запада, без да пренебрегва Изтока. Думите му са цитирани от проправителствения вестник Yeni Safak и „Фокус”.

препоръчано

„Не можем да си позволим да загърбим нито Изтока, нито Запада – заяви Ердоган на събитие, организирано от базирания във Вашингтон Международен форум за сигурност „Халифакс“ чрез видео връзка. - Докато развиваме отношенията си с Европа, ние никога не пренебрегваме Азия и Африка .

Не само е погрешно, но и невъзможно да се ограничи Турция, която е географски африканско-евразийска държава, в тясна рамка по отношение на дипломацията.

Ние не разглеждаме наскоро задълбочаващото се сътрудничество с Русия като алтернатива на отдавна установените ни връзки с Америка. Отдаваме голямо значение на нашата позиция в НАТО, в който членуваме 68 години. Границите на Турция също са и граници на НАТО.

Днес като надежден съюзник ние също така поемаме критични отговорности пред новите предизвикателства и заплахи, с които се сблъсква НАТО.

Със значителния принос, който правим за Алианса в Афганистан, Косово, Ирак, Черно море, Средиземно море и други географски райони, ние поехме тежко бреме.

Няма да позволим този факт да бъде засенчен и оспорен от тесни политически мотиви“.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 11 юли - Близнаците да не взимат прибързани решения, Скорпионите да не разчитат на чудеса, а само на себе си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 11 юли - Близнаците да не взимат прибързани решения, Скорпионите да не разчитат на чудеса, а само на себе си
ПИК TV x
ПИК TV! Заместник-директорът на Четвърто училище в София Елица Петрунова разкри кои са проблемите и предизвикателствата пред образованието у нас (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Заместник-директорът на Четвърто училище в София Елица Петрунова разкри кои са проблемите и предизвикателствата пред образованието у нас (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента