BG EN

Прокуратурата разследва двама, държали насила жени за сексуална експлоатация

ГОРЕЩО
Темида

Прокуратурата разследва двама, държали насила жени за сексуална експлоатация

39277
на 20.06.2025
Прокуратурата разследва двама, държали насила жени за сексуална експлоатация
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 10.06.2025 г. Софийска градска прокуратура (СГП) привлече към наказателна отговорност съпрузите Р. Г. и П. В. за общо 22 престъпления, като всеки от тях е с обвинение за 11 престъпления.

препоръчано

Обвиненията са за това, че в периода 2020 - 2024 г. на територията на град София чрез поставяне на жени във финансова зависимост (чрез предоставяне на парични заеми, подслон, храна и наркотични вещества) са ги набирали за развратни действия и впоследствие са ги използвали с тази цел. Налагали са им различни лихви и глоби, като по този начин са ги принуждавали да предоставят сексуални услуги, за да се издължат финансово. Пострадалите 5 жени са сексуално експлоатирани в хотели, частни адреси или наети квартири. Бити са и са им отнемани децата, които реално са гледани от извършителите. Една от пострадалите е била принудена да прехвърли на обвиняемите собствен голям недвижим имот в атрактивен квартал в София.

Всеки от обвиняемите е привлечен за 5 престъпления по чл. 159а, ал. 2, вр. ал. 1, вр. чл. 20, ал. 2, вр. ал. 1 НК и 5 престъпления по чл. 159в, вр. чл. 20, ал. 2, вр. ал. 1 НК.

Двамата обвиняеми са привлечени и за сговаряне да вършат в страната именно такива престъпления, за което се носи отделно наказателна отговорност по чл. 321, ал. 6 НК.

Досъдебното производство е образувано на 18.11.2024 г. с постановление на прокурор в СГП и се води от Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ - МВР под ръководството и надзора на СГП.

В хода на проведените действия по разследването и след разрешение на съда са извършени претърсвания на обитаваните и наемани от извършителите жилища, както и на използваните от тях автомобили. Иззети са вещи и предмети, имащи отношение към производството. Разпитани са свидетели.

СГП поиска и Софийски градски съд наложи на обвиняемите мярка за неотклонение задържане под стража, която на 19.06.2025 г. бе потвърдена от Апелативен съд - София.

Обвиняемите са криминално проявени, мъжът е многократно осъждан за престъпления от общ характер.

Разследването продължава.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 юли - добри възможности за печалба за Стрелците, претенциите на околните идват в повече на Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 юли - добри възможности за печалба за Стрелците, претенциите на околните идват в повече на Козирозите
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Байдън отвори границата, наркокартелите заляха света с фентанил и вече са по-силни от цели държави! (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Байдън отвори границата, наркокартелите заляха света с фентанил и вече са по-силни от цели държави! (ВИДЕО)
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента