Променливо време, дъжд ще вали на повече места в Южна България
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Времето ще бъде променливо утре. През деня превалявания ще има на повече места в Южна България, а над Северна облачността често ще намалява до предимно слънчево, съобщиха от НИМХ.
В Дунавската равнина ще духа до умерен северозападен вятър. Температурите ще се понижат, но ще останат сравнително високи и минималните ще са между 4° и 9°, максималните между 11° и 16°. Над планините облачността ще бъде променлива, по-значителна над масивите от Югозападна България, където ще има превалявания от дъжд, над 1800 м от сняг.
Над останалите места облачността ще намалява до предимно слънчево. Вятърът ще отслабне и ще бъде до умерен, от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 7°, на 2000 метра около 1°.
По Черноморието ще има променлива облачност, по-значителна по южното крайбрежие и там на места ще превали слаб дъжд. В сутрешните часове ще духа до умерен северозападен вятър, който през деня ще се ориентира от изток-североизток и ще отслабва.


