BG EN

Проф. Кантарджиев с добра новина за грипната вълна

Здраве

Проф. Кантарджиев с добра новина за грипната вълна

24012
на 15.02.2024
Проф. Кантарджиев с добра новина за грипната вълна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Грипната вълна премина, ще има грип, но случаите с всяка седмица ще намаляват.

препоръчано

Така очерта общата картина на страната пред БНТ бившият директор на Националния център по заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев.

Само три са областите, където през последната седмица има слабо увеличаване на случаите - това са Добрич, Стара Загора и Хасково. Във всички други области намалява грипът.

"Все още има една тенденция за запазване броят на случаите при деца до 4-годишна възраст. Но така или иначе, до седмици грипът рязко ще намалее. Другите респираторни заболявания, по данни на НЦЗПБ, най-много са риновирусите.

Много важно е миенето на ръцете, особено при децата, както и дезинфекцията на повърхности. На второ място е респираторният синцитиален вирус, който при възрастни и деца прави една продължителна кашлица повече от месец", обясни проф. Кантарджиев.

Той обърна внимание и за опасността от коклюш при неваксинираните новородени. При малките деца болестта прави много тежки усложнения, като понякога дори може да е много фатално.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 65
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК