BG EN

Пускат движението по ремонтирането трасе на Дунав мост при Русе

Региони

Пускат движението по ремонтирането трасе на Дунав мост при Русе

9933
на 29.06.2026
Пускат движението по ремонтирането трасе на Дунав мост при Русе
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Утре - 30 юни, около 10 ч. ще бъде пуснато движението по ремонтираното пътно платно на Дунав мост при Русе и ще се възстанови двупосочното движение за всички видове превозни средства, съобщиха от пресцентъра на АПИ.
Днес завършват финалните дейности в последния затворен участък с дължина 320 м, в посока Румъния. Със завършването на строителите дейности по пътното платно в началото на лятото се улеснява пътуването на всички шофьори и на румънските туристи, избрали за почивка курортите по българското Черноморие.

препоръчано

След 30 юни работата на обекта ще продължи по долното строене – опорите на съоръжението и металната конструкция, без това по никакъв начин да се отразява на автомобилното движение. Прогнозният срок за завършване на всички строително-монтажни работи по основния ремонт на съоръжението е през септември.

 
Ремонтът на 1,057 км от Дунав мост на българска територия започна на 10 юли 2024 г., като строителните дейности се извършваха на 6 етапа като превозните средства преминаваха поетапно двупосочно в платното, в което не се работи. Трасето на българската територия на Дунав мост е част от път I-2. От въвеждането му в експлоатация преди 70 години – през 1954 г., досега основен ремонт не е извършван.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Биг Брадър в Европарламента - Кристиян Вигенин с ГОРЕЩИ подробности за СПОРНИЯ регламент Чат контрол (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! "Биг Брадър" в Европарламента - Кристиян Вигенин с ГОРЕЩИ подробности за СПОРНИЯ регламент "Чат контрол" (ВИДЕО)
ново
Днес: 79
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК