BG EN

Путин, Макрон и принц Чарлз отиват на военния парад за националния празник на Гърция

Балкани

Путин, Макрон и принц Чарлз отиват на военния парад за националния празник на Гърция

11352
на 28.01.2021
Путин, Макрон и принц Чарлз отиват на военния парад за националния празник на Гърция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 25 март големият военен парад ще се проведе в Атина при спазване на всички мерки за защита за коронавирус.

препоръчано

Грандиозно събитие по повод 200-годишнината от въстанието през 1821 г., довело до освобождаване от турското владичество и създаването на независима гръцка държава, планува гръцкото правителство. Покани още от октомври 2020 г. са изпратени до руския президент Владимир Путин, френския президент Еманюел Макрон и принц Чарлз от премиера на Гърция, Кириакос Мицотакис, съобщава "Труд".

Гърците са извоювали своята независимост през 1829 г., но за Ден на Независимостта и за свой национален празник са избрали 25 март 1821 г.

На тази дата Митрополитът на Патра Германос издига гръцкия флаг и този ден се смята за начало на борбата им срещу турското владичество, увенчала се с успех 8 години по-късно.

Миналата година парада бе отложен заради пандемията.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът се събра извъндредно заради анархията с цените на горивата. Служебната власт с панически ход - впрегна НАП и митниците да следят вноса на петрол (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът се събра извъндредно заради анархията с цените на горивата. Служебната власт с панически ход - впрегна НАП и митниците да следят вноса на петрол (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 64
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК