ГОРЕЩО
ГОРЕЩ СЛУХ! Радев готви офанзива за София - избира между две млади остриета за кмет
НЕОСПОРИМ ФАКТ! Тол камери заснели шофьора, който уби две деца и един баща на АМ "Тракия", с телефон в едната ръка и с чаша в другата
Гълъб Донев с ПОСЛЕДНИ НОВИНИ около бюджета - ето кога го внасят в парламента
Радев анонсира предстояща среща с Александър Вучич
АКЦИЯТА В НЕСЕБЪР: Белезници за шефа на ВиК и заместника му, заковали ги с белязани пари
Бившият президент призовава за дискусии със Скопие „на всички нива“
Налагането на вето върху преговорите за членството на Македония в Европейския съюз е нещо, от което ще пострадат не управляващите в Скопие – ще пострадат хората. Това каза експрезидентът Георги Първанов в предаването „Междуредие” на Дарик радио. Според него - националната кауза, единението, можела да стане в рамките на Европейския съюз (ЕС) и било грешка да се спира пътя на западната ни съседка към съюза. „Трябва да бъдем остри, трябва да бъдем убедителни, дори малко по-агресивни в отстояването на своята позиция“, каза още бившият държавен глава. Според него и от двете страни на границата имало „заинтересовани от изострянето и конфронтацията“ между двете страни. Първанов бе категоричен, че политиката за сближаване между двете страни трябвало да стъпва на научна основа, но науката нямало да помогне тогава, когато е „необходим такт, дипломатичност, гъвкавост и твърдост“. Според него били необходими „още дискусии с участието на историци, политолози и дипломати“. Най-важни обаче били междудържавните контакти – „формални и неформални“. Той допълни, че одобрявал възлагането на социална поръчка на Българската академия на науките (БАН) и на университетите за изготвяне на доклади по Македонския въпрос, но това предполагало да се дадат и „повече пари за изследвания“.препоръчано


