ПЪРВО В ПИК TV! Бойко Борисов отговори на злите езици: Властта се дава от Бога (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Бойко Борисов се срещна с симпатизанти на Ресиловския манастир "Покров на Пресвета Богородица".
Ресиловският манастир "Покров Богородичен" е постоянно действащ женски манастир. Изграждането му започва през 1932 г. Средства са събирани чрез дарения от околните райони. Значителна сума е получена и от цар Борис III. Манастирът е завършен и тържествено осветен от Знеполския епископ Флавиан през 1940 г.
През 1995 г. манастирът е основно реконструиран. Построени са нови жилищни сгради и църква.
Храмов празник на Ресиловския манастир Покров Богородичен е 1 октомври.
Посрещнат радушно от хората, Борисов отдели време, за да се ръкува и поговори с повечето от тях.
Игуменката на манастира майка Мария посрещна скъпия гост.
"Майко, помниш ли в Кюстендил колко пъти ме пита за тоя път. Ама виж, колко хубаво стана. Колкото и да направиш, за Господа винаги е малко. Трябва да го славим. Още е Христос Воскресе, до Спасовден, нали така. Знаеш ли, че никога не съм идвал в този манастир", заяви той.
Борисов бе приветстван с камбанен звън, а по време на обиколката си той с радост установи, че светата обител се поддържа много добре.
Майка Мария го благослови: "Добре сте дошли. Да бъдат успешни всички ваши начинания, тъй като вие помогнахте много на Българската православна църква. От "Бедствия и аварии" за селските райони сигурно над 400-500 милиона са отпуснати на БПЦ. Много хора казват: Ама не ги е дал от джоба си". А аз казвам: "Ама защо никой друг не даде?!".
"И аз знаеш ли как ще им отговоря: "Властта се дава от Бога", заяви Борисов. И припомни своя среща в Кърджали, където е съграден манастир със средства на ГЕРБ.
"По ваше време се възстанови всичко", допълни майка Мария.
"Нямам неизпълнено обещание", каза лидерът на ГЕРБ.
Вътре в храма Борисов не скри възхищението си от красотата на иконите, дърворезбата и стенописите в светата обител. Той се поклони и целуна иконите. Реставрацията започва през 2000 г., 14 години само отнема реставрирането на стенописите.