BG EN

Разгледаха предложението на Порошенко за измененията в конституцията на Украйна

СВЕТЪТ ДНЕС

Разгледаха предложението на Порошенко за измененията в конституцията на Украйна

5373
на 22.07.2015
Разгледаха предложението на Порошенко за измененията в конституцията на Украйна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Конституционният съд на Украйна ще обсъди предложените от президента на страната Петро Порошенко промени в конституцията на страната, изпратени от Върховната рада, предаде ТАСС.
„Съдийската колегия е приела предложенията. Делото ще се разглежда в писмена форма“, уточниха от прес-службата на съда. Конституционният съд ще прецени дали предложенията съответстват с членове 157 и 158 на основния закон на страната. 
Върховната рада на Украйна на 16 юли гласува изпращането на Конституционния съд на президентския проект за изменения в конституцията, в който се предвижда особен статут на Донецка и Луганска области. 
Очаква се конституционният съд да се изкаже по предложените промени до края на август. След това ще започнат консултации по законопроекта. 

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. "Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК