BG EN

Рекорден брой сигнали за деца в риск през декември

Животът днес

Рекорден брой сигнали за деца в риск през декември

2589
на 08.01.2015
Рекорден брой сигнали за деца в риск през декември
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Рекорден брой обаждания за деца в риск са получени през декември на безплатния телефон на Агенцията за закрила на детето 116 111, съобщиха от ведомството.

препоръчано

Петнайсет от тях са постъпили в празничните дни около Коледа и Нова година, като броят им се е увеличил двойно в сравнение със същия период на миналата година.

По-голямата част от сигналите са за неглижиране на дете, а в един от случаите има съмнение, че родителите са наркозависими. Три от сигналите са за упражнено физическо и психическо насилие от родители върху деца - сред тях е сигнал за момиче от София, което е тормозено от родителите си и периодично е гонено от вкъщи.

Във всеки един от случаите се задейства координационният механизъм за взаимодействие при работа с деца, жертви на насилие, като сигналът се подава на Отдел за закрила на детето в дирекция „Социално подпомагане" в съответния град, социалните работници оценяват условията на живот в семейството и при нужда осигуряват дългосрочна подкрепа за децата.

За целия период на коледно-новогодишните празници на телефонната линия са постъпили 1828 обаждания.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК