BG EN

Ресторант "София" отвори врати в Ханой

Животът днес

Ресторант "София" отвори врати в Ханой

9052
на 06.04.2014
Ресторант София отвори врати в Ханой
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Ханой вече има български ресторант, който предлага наши традиционни ястия, а посетителите могат да чуят популярни български песни. Откриването на ресторант "София" съвпадна и с първия ден от официалното посещение на премиера Пламен Орешарски във Виетнам.

препоръчано

Мусака, шопска салата и таратор са любимите ястия на виетнамците учили и работили в България. Двама млади ентусиасти – българката Жени Желязкова и 27-годишният й виетнамски съдружник, завършил "Маркетинг" у нас, вече са собственици на първия си ресторант в Ханой.

"Искахме да създадем един малък кът далеч от родината, но така скъпа за нас и за всички българи, които живеят в Ханой и във Виетнам. И така дойде самата идея – внезапно почти", разказва Жени. Идеята е ресторантът да се превърне в място за среща на училите и работили в България.

В първия работен ден на ресторант "София" можеха да се опитат лозови сарми, шопска салата и други български деликатеси. След откриването на заведениетопремиерът и българската делегация се срещнаха и с виетнамци учили и работили в България.


До преди 20 години около 2000 виетнамци годишно завършваха висшето си образование в у нас. Премиерът Орешарски се разчуства от срещата си с виетнамците учили у нас.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 71
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК