BG EN

Родители пропищяха от шум, отпадъци и кал край детска градина заради депо

Животът днес

Родители пропищяха от шум, отпадъци и кал край детска градина заради депо

13829
на 12.12.2023
Родители пропищяха от шум, отпадъци и кал край детска градина заради депо
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Родители на деца, посещаващи 160 детска градина в софийския квартал "Драгалевци", твърдят, че от април тази година на метри от детското заведение е изградено депо за инертни материали. Оттогава пътуването към детската градина и обратно е истинско приключение.

препоръчано

Разказват за шум, боклук и рискови ситуации. По думите им пред Нова тв сигнали за проблема са подавани многократно до общината, говорили са и с представители на строителните фирми, които оперират в района, но без резултат. Детето на Нели също посещава градината. Тя разказа, че на нея и останалите родители било обещано до 9 часа да не се работи на депото, за да няма задръствания заради камионите. Това обаче не се случило.

Красимира Гацева е директор на 160 ОДЗ „Драгалевци”. По думите ѝ проблемът датира от април, когато започнало изграждането на канализация в региона. Придвижването с коли е много трудно заради калта, която разнасят камионите.

От Общината уточняват в своя официална позиция, че указанията им са тежкотоварната техника да не се движи в интервала между 8 и 9 часа, както и между 17 и 18 ч.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК