BG EN

Роми протестират и чупят оградата на сграда в Перник

Крими

Роми протестират и чупят оградата на сграда в Перник

4953
на 05.06.2014
Роми протестират и чупят оградата на сграда в Перник
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Роми са се вдигнали на протест в пернишкия квартал "Куциян", съобщиха от полицията. Около 40 души се опитали да блъснат оградата на новия собственик на жилищен блок, в който живеели под наем ромски семейства.

препоръчано

Сградата е собственост на "Мини -Перник" в ликвидация. Ромите живеят в нея, без да плащат наем от 20 години, обясни ликвидаторът Живка Габрова. По думите й търговете вървят втора година и вече са проведени 39 наддавания. Ромите са били поканени да закупят жилищата си, но не са пожелали. Те оспорват, че имали намерение да участват в последния търг през май, но не били уведомени. Жилищният блок е закупен от собственика на пернишкия конен клуб "Давид", чиято база се намира в съседство.

Ромите успели да изпочупят част от платната на оградата на новия собственик до пристигането на полицията. Установени са хората, които са вандалствали, както и подстрекателите. Регионалният говорител на МВР Венцислав Алексов уточни, че се водят разпити.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите ударно подхващат промените в удължителния закон за бюджета, избират и нов подуправител на БНБ. По предложение на ДПС-Ново начало компенсациите заради скъпите горива също в дневния ред (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите ударно подхващат промените в удължителния закон за бюджета, избират и нов подуправител на БНБ. По предложение на ДПС-Ново начало компенсациите заради скъпите горива също в дневния ред (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК