BG EN

Румяна Коларова: Радев трябва да е безпристрастен, но той никога не е бил арбитър. Скача и се конкурира с партиите....

Акценти

Румяна Коларова: Радев трябва да е безпристрастен, но той никога не е бил арбитър. Скача и се конкурира с партиите....

94103
на 30.12.2025
Румяна Коларова: Радев трябва да е безпристрастен, но той никога не е бил арбитър. Скача и се конкурира с партиите....
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Логично е президентът да бъде арбитър, а не да скача и да се конкурира с партиите. Това заяви пред бТВ политологът проф. Румяна Коларова.

препоръчано

Той никога не е бил арбитър, а трябва да има безпристрастна позиция. Ясно е, че не всички протестиращи му симпатизират и биха го подкрепили. Всички партии се страхуват от конкуренция на президента, обясни тя.

Партиите ще търсят да си запазят електората, като посочват, че ще има сътрудничество с президента. Проблемът са листите, президентът трябва да подреди хора, които ще го представляват, той няма как да е водач на всички листи. Важно е кои ще са тези, които ще оглавят листите, смята Коларова.

По отношение на домовата книга за евентуален премиер при служебно правителство политологът заяви, че има две групи хора - едни, които са излирани преди промяната в Конституцита идруги, изирани след промяната. При избора след промяната на Конституцията на всеки един от тези хора е задаван въпросът дали биха приели да оглавят правителството. Важно е кого ще попита президентът, отбеляза тя.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС иска освобождаването на цялото ръководство на НЗОК (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС иска освобождаването на цялото ръководство на НЗОК (ВИДЕО)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК