САМО В ПИК: Шефът на "Антимафия" Пламен Георгиев с последна информация - ще пребори ли държавата Христо Бисеров и ще успее ли да му вземе запорираното имане
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
По искане на Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество (КОНПИ) през 2015 г. Софийският градски съд запорира имущество на обща стойност 1 262 483 лв., собственост на бившия депутат и член на ръководството на ДПС Христо Бисеров. Проверката на КОНПИ започна, след като през ноември 2013 г. срещу Бисеров и доведения му син Ивайло Главинков бе образувано досъдебно производство за данъчни престъпления и пране на пари.
Запорираното имущество на Бисеров включва недвижим имот в София, лек автомобил, 9 банкови сметки, а запорираното имущество на Ивайло Главинков бе на обща стойност 293 400 лв. То включва апартамент в София, вилна сграда в землището на гр. Долна баня, дялове в 5 търговски дружества, както и 9 банкови сметки.
КОНПИ претендираше от Христо Бисеров и Ивайло Главинков сумите, които Бисеров е превел от швейцарските си сметки на македонската сметка на Главинков в размер на 314 529 долара и 117 192 евро, които са обект на наказателното производство срещу двамата.
Специално пред ПИК шефът на КОНПИ Пламен Георгиев коментира казуса "Бисеров":
- Обжалвате решението за Христо Бисеров, как ще коментирате?
- Да, обжалвахме решението. В понеделник беше внесена жалба и прекратяването все още не е влязло в сила. Ако преди него влезе законът реално, това означава, че ще бъде отменено. Но ако стане след влизане на закона в сила, т.е. ако реално вече влезе в сила прекратяването, а законът по-късно влезе в сила, тогава го губим това дело.
- Т.е. съдът си е свършил работата?
- Съдът си е свършил работата, той си съобразява тълкувателното решение. Проблемът е, че, де факто, ние гледаме сега да забавим влизането в сила, за да можем да спасим имуществото там. Затова го правим това нещо. Защото ние сме наясно - съдът нарушение не е извършил, но така или иначе това беше единственият ход, полезен за нас - да можем да забавим влизането в сила на прекратяването. Лошото е, че там е двуистанционно производство и ако Апелативният съд побърза да се произнесе, просто ще влезе в сила. Но засега все още не е влязъл в сила, слава Богу, така че дано наистина и законът да се придвижи по-бързо.