BG EN

САЩ подслушвали Шрьодер и след канцлерския пост

СВЕТЪТ ДНЕС

САЩ подслушвали Шрьодер и след канцлерския пост

2939
на 12.07.2015
САЩ подслушвали Шрьодер и след канцлерския пост
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американските разузнавателни служби следили контактите на Герхард Шрьодер, след като той се оттегля от канцлерския пост в Германия през 2005 г., съобщава в неделя вестник "Билд".

препоръчано

Наскоро "Уикилийкс" разкри, че Агенцията за национална сигурност на САЩ подслушвала телефоните на последните трима германски канцлери - Ангела Меркел, Герхард Шрьодер и Хелмут Кол. Според вестника, интересът на САЩ към Шрьодер се запазил и след края на мандата му като канцлер, заради работата му в сфера, свързана с руския енергиен сектор. През 2006 г.

Шрьодер оглави комитета на акционерите на "Северен поток", най-големият в който е компанията "Газпром". Освен това Герхард Шрьодер е смятан за човек, който е в приятелски отношения с руския президент Владимир Путин, посочва "Билд".

С информация за това дали наблюдението на Герхард Шрьодер продължава и днес, вестникът не разполага. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК