BG EN

САЩ съжали за прекратяването на споразумението между „Росатом“ и министерството на енергетиката

СВЕТЪТ ДНЕС

САЩ съжали за прекратяването на споразумението между „Росатом“ и министерството на енергетиката

11145
на 06.10.2016
САЩ съжали за прекратяването на споразумението между „Росатом“ и министерството на енергетиката
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Държавния департамент на САЩ са разбрали за прекратяването на действието на споразумението между „Росатом“ и министерството на енергетиката на САЩ „но засега не са получили официално уведомление“ от Русия, предаде ТАСС.

препоръчано

„Еко тези съобщения съответстват на действителността, то това действие предизвиква съжаление. Ние съжаляваме от руското решение едностранно да прекрати сътрудничеството по този толкова важен въпрос, където подобно сътрудничество отговаря на интересите и на двете страни“, заяви прес-секретарят на Държавния департамент Марк Тоунър.

Той нарече „истинска трагедия“ прекратяването на споразумението за утилизацията на плутония, което бе обявено по-рано. „Ние от отдавна и успешно си сътрудничехме в тази област“, добави той.

По-рано руският министър-председател Дмитрий Медведев подписа заповед за прекратяване на действието на споразумението между „Росатом“ и американското министерство на енергетиката за сътрудничество в ядрената сфера. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК