Сесил Каратанчева победи Марина Еракович от Нова Зеландия на турнир в САЩ

0
13.04.2017
0
3254

Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Индиън Харбър Бийч (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара, съобщава сайтът на състезанието.

Сесил Каратанчева отпадна на старта в Букурещ

Българската тенисистка Сесил Каратанчева отпадна в първия...

на 12.07.2016

Каратанчева стартира с успех над четвъртата в схемата и бивша номер 39 в света Марина Еракович (Нова Зеландия) с 6:4, 4:6, 6:2 след 2.11 часа игра.

Софиянката поведе с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет, но във втората част тя допусна фатален пробив в десетия гейм и Еракович изравни резултата. В решаващия трети сет българката направи два ранни пробива, за да дръпне с 3:0, което се оказа решаващо.

С успеха Каратанчева заработи 1216 долара и 10 точки за световната ранглиста, в която заема 223-а позиция. За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу представителката на домакините Кристи Ан, 179-а в класацията на WТА.  Двете не са се срещали досега.