0
23.04.2016
0
1671

Сесил Каратанчева започна с победа участието си в квалификациите на турнира на клей в Прага. Втората ракета на България се наложи с 6:1, 2:6, 7:6 (5) над Екатерина Александрова от Русия след час и 50 минути игра на Корт А.

Българката направи страхотен първи сет, в който осъществи 3 пробива и след 19 минути игра поведе с 6:1. Началото на втората част бе за рускинята, която след два пробива поведе с 3:0. Сесил успя да върне един от брейковете, но все пак сетът отиде за Александрова – 6:2.

Изключително интересен беше решаващият сет. В него имаше пробиви в първите 6 гейма, а в следващите 6 двете взимаха подаванията си. Така се стигна до тайбрек, където Сесил поведе с 5:1 точки, допусна Александрова да изравни за 5:5, след което приключи мача със 7:5 точки.

26-годишната софиянка очаква в следващия кръг на квалификациите спечелилата срещата между водачката в схемата Клара Коукалова от Чехия и французойката Амандин Ес.

Турнирът в Прага е от категория WTA Интернешънъл и е с награден фонд $426,750.