BG EN

Социологът Юлий Павлов: На тези избори ще гласуват твърдите ядра

ЧАС ПИК

Социологът Юлий Павлов: На тези избори ще гласуват твърдите ядра

6232
на 10.04.2014
Социологът Юлий Павлов: На тези избори ще гласуват твърдите ядра
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няма съществени промени във влиянието на партиите от началото на годината, коментира пред БНР социологът Юлий Павлов от Центъра за анализи и Маркетинг. Ако вземете различни социологически изследвания, разликата между двете партии е по-малка от статистическата грешка, тоест не може да се каже кой ще бъде първи и втори. Той не очаква събития в последните дни преди вота да променят резултата.

препоръчано

На тези избори ще гласуват основно твърдите ядра на политическите сили, които са силно мотивирани в своя избор на определена политическа сила, и които по-слабо се влияят от избора на кампания, събития около изборите и т.н. Те си имат своите фаворити и ще гласуват за тях, коментира Павлов. 

ДПС със сигурност ще е третата политическа сила на евровота, прогнозира още той. ГЕРБ, БСП и ДПС са и единствените три сигурни участници в следващия парламент, допълни той.

"България без цензура" е много вероятно да се класира. До скоро изглеждаше, че Реформаторският блок също е по-вероятно да мине бариерата. Вече не съм толкова убеден в това. Своите шансове, макар и не много големи, имат и АБВ и НФСБ. Избирателите на реформаторския блок най-активно ще се възползват от правото си на преференциален вот, тъй като се очаква да имат един мандат в ЕП и привържениците на всяка от партиите в блока ще се опитат да пренаредят листата в полза на своя кандидат, коментира още Юлий Павлов. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК