Според Манфред Вебер търговските преговори между Великобритания и ЕС няма да започнат до 2018 година
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Председателят на Групата на ЕНП в Европейския парламент Манфред Вебер заяви, че Великобритания ще трябва да изчака до 2018 г., когато ЕС ще позволи началото на обсъжданията около договора за отношенията между нея и Съюза след Брекзит, включително и по търговското споразумение, пише London Evening Standard.
„Изглежда, че през декември, преговорите едва ли ще достигнат до втора фаза“, заяви Вебер преди срещата си в Лондон с британския министър-председател Тереза Мей. Според британските депутати думите му са налагане на натиск върху нея, за да плати повече пари на ЕС при уреждането на „развода“.
Според бившия председател на Консервативната партия Уилям Хейг Тереза Мей няма да има друг избор, освен да плати повече, за да „отключи“ търговските преговори. „Всеки, който смята, че е имало някога шанс за споразумение за свободна търговия с ЕС без това, се лъже“, заяви той.
27-те оставащи страни членки на ЕС ще решат през декември дали преговорите ще се изместят от „развода“ към търговията и бъдещите отношения между Брюксел и Лондон.
Самият Вебер заяви, че преговорите в момента са в своята „решителна фаза“.
Фокус


