BG EN

Стоичков: Не сме в Бразилия, заради отчайващата спортна политика

ЧАС ПИК

Стоичков: Не сме в Бразилия, заради отчайващата спортна политика

4865
на 22.06.2014
Стоичков: Не сме в Бразилия, заради отчайващата спортна политика
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Нe сме в Бразилия, заради лоша политика“, заяви за сръбския „Курир“ в Бразилия футболната легенда Христо Стоичков. Той даде ексклузивно интервю пред изданието в Рио де Жанейро и заяви, че не е изненада, че нито Сърбия, нито България не са се класирали за Световното първенство.  Стоичков бе част от българския отбор, стигнал до четвъртото място на Мондиал 1994 в САЩ. 

препоръчано

„Отчайващата спортна политика е главната причина да не сме в Бразилия. Няма никакъв конкретен план за развитието на футбола, най-вече при подрастващите. Не се инвестира в децата и треньорите, и затова резултатите ни изостават“, обяснява Стоичков. 

“Виждате, че се намираме в лоша ситуация. Нито румънците не успяха да се класират, след няколко поредни участия на Световно. Докато ситуацията във футбола е такава, не вярвам, че положението ще се подобри“, казва още Христо Стоичков. 

Бившият национален селекционер на България сега работи като футболен коментатор към мексиканска телевизия. „Видяхте, че се мъчат Бразилия, Аржентина, дори Холандия. Честно казано мисля, че нищо няма да се знае до последния кръг в групите, а чак на осминафиналите картинката ще се изясни“, споделя още легендарният български екс- футболист. 

На въпрос знае ли, дали неговият кум Мирослав Илич има някой любим отбор, Христо отговаря: „Може и да има. Знам, че той харесва качествените отбори, така че съм сигурен, че и сега следи случващото се.“

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова с експертен коментар: Първите крачки на новите управляващи са полезни (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова с експертен коментар: Първите крачки на новите управляващи са полезни (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК