ГОРЕЩО
САПУНКА ПРЕД ЦЕЦКА: Оклюмал и уморен Денков се напъна да замаже финансовия позор на Асен Василев. Ето защо Академикът се ядоса на ген. Атанасов
ГОРЕЩА ТЕМА: Нашите служби прихванали Невзоров още на границата - ескортирали го до София и до Варна, за да даде показания
ИЗВЪНРЕДНО от прокуратурата: Ето какво се случва с разследванията за строежа на магистрала "Хемус"
ТАКА СТОЯТ НЕЩАТА! Радев: След 13 пакета военна подкрепа България достигна предела си за помощ за Украйна
Радев отрече кабинетът да замразява минималната работна заплата до 2028 г.
Помогнала й американка
Софиянка роди съвсем сама в дома си, като единственият човек, който й помагал, била американка. Тя й давала съвети по... скайп. Това разкрива самата родилка пред “Телеграф”. Макар лекарите да са категорични, че раждането в домашни условия крие огромни рискове, а само през последните месеци починаха няколко бебета заради усложнения, тази практика набира все повече последователи у нас. Жената давала съвети на софиянката по скайп, направила същото и за поне още 20 българки. Жената разказва, че бебето не било планирано, затова дълго време се чудела дали да го остави. После решила все пак да роди, но вкъщи. Такава идея й дошла, след като си общувала в интернет с жени, които били родили вкъщи. Съпругът й обаче бил против, затова тя до последно не му казала за намеренията си. “И до ден днешен той си мисли, че съм родила в болница. Ако му кажа истината, съм убедена, че ще поиска развод и ще вземе детето”, разказва младата майка. Микаела, американката, която я напътствала по скайп, станала свидетел за проплакването на повече от 20 български бебета. “Тя не иска нищо в замяна. За нея е достатъчно да бъде просто част от това. Трудно е за обяснение и знам, че хората, които ще ме сметнат за напълно луда, са болшинство. Така или иначе обаче аз родих детето си живо и здраво и то вече е на 3 години. Доволна съм от избора си и ако утре ми се наложи да избирам отново, пак ще взема именно това решение”, твърди жената.препоръчано


