BG EN

Стотици почетоха Джон Ленън в Сентръл парк

СВЕТЪТ ДНЕС

Стотици почетоха Джон Ленън в Сентръл парк

7677
на 09.12.2015
Стотици почетоха Джон Ленън в Сентръл парк
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няколко стотин души участваха в импровизиран концерт в Сентръл парк на Ню Йорк в памет на Джон Ленън.

препоръчано

Легендарния бийтълс бе убит на 8 декември преди 35 години. Улични музиканти цяла ден пяха песни на „Бийтълс“ пред мемориалното мозаично пано Strawberry Fields Forever. Сред събралите се имаше хора от различни възрасти – от ученици до техните дядовци, които са били на тяхната възраст, когато Джон Ленън и „Бийтълс“ са били на върха си. Всички те подпяваха изпълняваните парчета, мнозина дори затанцуваха.

Цял ден мемориалът бе обсипван с цветя, а вечерта пред него бяха запалени свещи. Почитателите на групата продаваха рисунки с образи на Ленън и на другите от култовата група. Ленън бе застрелян от маниака Марк Чапмън, който искал да се прочуе с убийството на популярна личност. Известно е, че от нея половината са живи – солистът Пол Макартни и барабанистът Ринго Стар. Ленън бе убит, а соло китаристът Джордж Харисън почина от рак.

свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК