СТРАХОТНО! Грациите ни обраха всички златни медали в София

Други спортове

8977
на 28.03.2021

Деветият медал за България от Световната купа по художествена гимнастика в София!

Родният ансамбъл завоюва първото място и във финала на обръчи и бухалки. Така момичетата на Весела Димитрова - Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова, приключват участието си в първия важен турнир в годината на олимпийските игри с пълен златен комплект!

Вчера (27 март) те триумфираха в многобоя, а по-рано днес спечелиха първото място и за съчетанието с 5 топки!

За съчетанието си, в което вложиха много промени, момичетата заслужиха 39,750 точки.

Така те се наредиха в крайното класиране преди ансамблите на Япония (35,800 точки) и Азербайджан (33,450 точки).

Освен трите златни медала на ансамбъла, индивидуалните гимнастички завоюваха още 6 отличия. Боряна Калейн спечели злато на обръч, бухалки и лента, сребро в многобоя и бронз на топка. Катрин Тасева е трета с бухалки.

Астролог предупреждава: Не купувайте нищо и внимавайте какво си пожелавате на глас Астролог предупреждава: Не купувайте нищо и внимавайте какво си пожелавате на глас
ПЪРВО В ПИК: Скандалите в парламента продължават - Мутрите на Манолова искат да върнат политическото номадство (НА ЖИВО) ПЪРВО В ПИК: Скандалите в парламента продължават - "Мутрите" на Манолова искат да върнат политическото номадство (НА ЖИВО)